Новий порядок проїзду перехрестя з круговим рухом

Новий порядок проїзду перехрестя з круговим рухом

«Голос України» опублікував підписаний Президентом України Закон, яким встановлено новий порядок проїзду перехрестя з круговим рухом. З сьогоднішнього дня на будь-якому такому перехресті пріоритет матиме то транспортний засіб, який здійснює рух по колу (якщо немає знаків пріоритету).
Стаття з сайту «Голос України»:
Така практика дуже давно застосовується у більшості країн Європи і виправдала себе. До цього часу правила проїзду конкретного перехрестя регулювалися знаками або дорожньою розміткою. Все нібито зрозуміло проте внесеними змінами до Закону України «Про дорожній рух» на певний час створюється колізія (суперечність) правових норм, які регулюють дорожній рух: з одного боку Законом встановлено нові правила руху на перехрестях, де організовано круговий рух, з іншого — діють старі правила, які Кабінет Міністрів України має змінити протягом одного місяця з дня набрання чинності Занону. Варто нагадати, що за тим само законом про дорожній рух лише Кабінет Міністрів має право визначати порядок проїзду перехресть. Саме тому на період до внесення змін в Правила дорожнього руху (максимум до 28 травня) на перехрестях з круговим рухом може бути небезпечно, оскільки закон від завтра набирає чинності і встановлює нові пріоритети, а Правила дорожнього руху будуть також чинні до моменту внесення в них змін. До того ж треба врахувати і те, що дорожні служби, виконуючи зміни до закону не встигнуть за добу (з моменту друку закону до дня набрання ним чинності) прибирати на всіх перехрестях з круговим рухом дорожні знаки або розмітку, які визначають інший порядок проїзду перехрестя, аніж той, що встановлено новим законом.
Отже рухаючись перехрестям, де організовано рух по колу, краще, як то кажуть, подивитися в очі іншому водієві аби зрозуміти його дії відносно вашого транспортного засобу. Будьте обережні на перехресті і не тільки там.
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1993-19/paran2#n2