Euroins Insurance Group купує грузинського страховика, розширюючись у Східній Європі

Euroins Insurance Group купує грузинського страховика, розширюючись у Східній Європі

Провідна незалежна болгарська Страхова Група Euroins (EIG) придбала IC Group, одного з провідних страховиків у Грузії. Регулятором вже був наданий дозвіл на договір купівлі.

Після закриття транзакції, яка включає збільшення капіталу IC Group, EIG володітиме понад 50% грузинського страховика та консолідує результати своєї нової компанії протягом третього кварталу 2018 року.

IC Group працює з 2005 року та є однією з провідних грузинських страхових компаній, що надає майже всі види страхових продуктів. Також, вона є однією з найбільших гравців на ринку медичного страхування. Очікується, що у 2018 році компанія зафіксує валові премії (GWP) у розмірі 5,4 млн євро (зростання на 45% у 2018 році). IC Group має понад 100 співробітників.

Придбання грузинського страховика відповідає стратегії EIG щодо розширення своєї діяльності у Східній Європі та регіоні СНД, де ринки мають величезний потенціал для зростання з урахуванням низького проникнення страхових продуктів. Позитивні реформи регулювання та страхування обов’язкової відповідальності перед третіми особами як в автомобільній, так і в будівельній галузі в Грузії, як очікується, будуть введені в дію до кінця 2018 року.

Стратегічний ринок Грузії зафіксував дворічне зростання преміум-класу (+ 12,3%) у 2017 році та, як очікується, збільшиться вдвічі за наступні 3 роки внаслідок введення обов’язкового страхування ОСЦПВ у країні та позитивного економічного розвитку країни. Економіка Грузії зросла на 5% у 2017 році й, як очікується, зросте щонайменше на 4,6% цього року.

«Купівля грузинської групи IC допоможе нам розширити та диверсифікувати наш бізнес географічно. EIG буде однією з перших міжнародних страхових груп із присутністю в Грузії. Ми також покращимо наш регіональний профіль, оскільки придбання посилить нашу ринкову позицію в регіоні СНД. EIG як і раніше прагне інвестувати в ринок Грузії та оперативні можливості IC Group, оскільки чітко бачить потенціал для подальшого розвитку та зростання в Чорноморському регіоні», – пояснив головний операційний директор EIG Jeroen Karel van Leeuwen.

У липні 2018 р. фінансовий регулятор в Україні дав можливість EIG придбати ERV Страхування, компанію страхування подорожуючих від ERGO у Німеччині, що входить до складу Munich-Re, однієї з найбільших перестрахувальних груп на світовому ринку. Угода про придбання була підписана у квітні цього року. Очікується, що акції будуть передані до кінця третього кварталу року.

За останні кілька років компанія EIG придбала: дочірні компанії німецької Talanx Group у Болгарії та Україні, які працювали під брендом HDI; Страховий бізнес голландського страховика Achmea у Болгарії, відомий під торговою маркою Interamerican; також Австралійську групу QBE, що працює в Румунії та Болгарії. У 2017 році компанія, що базується в Болгарії, придбала портфель страхування від нещасних випадків компанії ATE Insurance Romania, дочірню компанію Piraeus Bank у Греції та придбала значну частку в ТОВ «Євроінс» російського страховика