Еврохолд

Еврохолд

Софія, 2 грудня 2019 року – Eurohold Bulgaria AD, провідна незалежна бізнес-група, що працює в регіоні Центральної, Східної, Південно-Східної Європи, в країнах СНД, продовжує тенденцію зростання, розширюючи свій бізнес стабільними темпами та підвищуючи його прибутковість, про що свідчить консолідована проміжна фінансова звітність холдингу за перші дев’ять місяців 2019 року.

Eurohold збільшив загальний дохід до 1,16 млрд. левів в січні-вересні, збільшившись на 33% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Операційний прибуток компанії (EBITDA) за рік виріс на 3% до 25,4 млн. левів, а чистий прибуток збільшився в 7 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року до 1,4 млн. левів. Сукупні активи холдингу в вересні 2019 року склали близько 1,44 млрд. левів, що на 3% вище в порівнянні з кінцем 2018 року.
Стрімке зростання страхового бізнесу Eurohold у Південно-Східній Європі та регіоні СНД посприяло результатам, досягнутим за перші дев’ять місяців року. Виручка холдингу від страхових операцій зросла на 44% за рік до 962 млн. левів, а EBITDA, що генерується цим сегментом, зросла на 9% за рік до 18,2 млн. левів.

Валові письмові премії Euroins Insurance Group AD (EIG), страхового бізнесу Eurohold, збільшилися на 37% за рік до 617 млн. левів, у той час як прибуток EIG за січень-вересень виріс на 7% до 14,2 млн. левів.
Майже всі ключові дочірні компанії EIG продемонстрували значне зростання премій у порівнянні з минулим роком, включаючи більшість новопридбаних страхових підрозділів EIG у Східній Європі та країнах СНД. Валові страхові премії української ЄТС, що спеціалізується на страхуванні подорожуючих, різко зросли на 47% до 16,5 млн. левів, а прибуток до оподаткування склав 3,9 млн. левів. «Евроінс Росія» зафіксувала зростання премій на 9% до 40,4 млн. левів і прибуток до оподаткування у розмірі 1,6 млн. левів. «Євроінс Північна Македонія» досягла 26-процентного щорічного зростання обсягу премій до 20 млн. левів і 21% зростання прибутку до оподаткування до 1,3 млн. левів. «Євроінс Румунія» також повідомила про значне збільшення премії – на 29% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року до більш ніж 386 млн. левів. Обсяг премій «Евроінс Болгарія» виріс на 45% за рік і склав майже 175 млн. левів, а прибуток до оподаткування виріс більш ніж у чотири рази до 6,2 млн. левів.
Лізинговий бізнес Eurohold, що працює під торговою маркою Eurolease Group EAD, є іншим основним напрямком діяльності холдингу, яке виключно поліпшило його операційну прибутковість. Операційний прибуток, отриманий у цьому сегменті, виріс на 29% за рік до 5,3 млн. левів завдяки зростанню виручки на 7% у річному численні до 20 млн. левів.

«Досягнуті операційні показники є оцінкою хорошого, послідовного і стабільного управління. Ми будемо продовжувати дотримуватися обраної нами стратегії розвитку, яка включає придбання на наших існуючих ринках, а також придбання на нових ринках, якщо є відповідні варіанти. Успішні операції, які ми підписали за останні роки, багато в чому сприяли зростанню нашого бізнесу. Ми задоволені тим, що експансія, яку ми почали на наших нових ринках у країнах СНД з 2015 року, вже окупилася. Три країни, в яких ми працюємо в цьому регіоні (Росія, Україна і Грузія), забезпечують більше 15% виручки і більше 30% прибутку EIG, нашого страхового бізнесу. Досягнуті результати є чітким показником того, що Eurohold здатна здобувати, інтегрувати й управляти новими підприємствами на нових ринках», – прокоментував голова правління Eurohold Bulgaria Кирил Бошов.