Додаткового страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів

Інформація про стандартний страховий продукт

+

1. Об’єкт страхування

Цивільна відповідальність за шкоду заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілих третіх осіб внаслідок ДТП за участю забезпеченого транспортного засобу.

+

2. Страхові ризики та обмеження страхування

Настання цивільної відповідальність Страхувальника/Особи, відповідальність якої застрахована, за заподіяну забезпеченим транспортним засобом шкоду життю, здоров’ю та/або майну потерпілих третіх осіб внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу.

Обмеження страхування – відсутні.

+

3. Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Мінімальна страхова сума – 50 000 гривень

Максимальна страхова сума – 1 000 000 гривень

+

4. Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальний страховий тариф– 0,1%

Максимальний страховий тариф – 3%

+

5. Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи

Не застосовується.

+

6. Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування

Територія дії - Україна (окрім території активних бойових дій та тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, які визначені Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 309 від 22 грудня 2022 року «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» або будь-яких змін до нього, а також на відстані ближче 50 км до вказаних територій), території зон бойових дій, народних заворушень, а також території, на якій встановлено спеціальний пропускний режим (режим в’їзду / перебування / виїзду).

Договір укладається на строк до 1 року (включно).

Договір набуває чинності з дати вказаної в договорі, але не раніше надходження страхового платежу на поточний рахунок Страховика.

Продовження строку дії Договору неможливе.

+

7. Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

7.1. До страхових випадків не відносяться і страхове відшкодування не виплачується, якщо шкода, завдана потерпілим третім особам, пов'язана з подією, що:

7.1.1. Мала місце до початку дії Договору чи після його закінчення.

7.1.2. Відбулася поза вказаною територією дії цього Договору.

7.2. Страховик не відшкодовує шкоду, заподіяну:

7.2.1. При експлуатації забезпеченого ТЗ, але за спричинення якої не виникає цивільної відповідальності відповідно до чинного законодавства України.

7.2.2. Забезпеченому ТЗ, який спричинив ДТП.

7.2.3. Життю та здоров'ю Страхувальника чи особи, винної у скоєнні ДТП.

7.2.4. Життю та здоров’ю пасажирів, які знаходились у забезпеченому ТЗ, та які є застрахованими відповідно особистого страхування від нещасних випадків на транспорті.

7.2.5. Майну, яке знаходилося в/на забезпеченому ТЗ, який спричинив ДТП.

7.2.6. При використанні забезпеченого ТЗ під час тренувальної (навчальної) поїздки, участі у спортивних змаганнях, у випробуваннях експлуатаційних та/або технічних характеристик (в тому числі “тест-драйв”), автошоу, якщо інше не передбачено Договором.

7.2.7. При експлуатації ТЗ для перевезення пасажирів на комерційній основі (таксі, маршрутне таксі).

7.3. Відшкодуванню не підлягає:

7.3.1. Шкода, заподіяна в результаті дорожньо-транспортної пригоди, якщо вона відбулася внаслідок будь-яких військових дій (в тому числі застосування вибухових пристроїв чи вогнепальної зброї), вторгнення військ, повстання, громадських заворушень, страйків, локаутів, терористичних актів, тероризму, стихійного лиха, вибуху боєприпасів, або будь-яких інших дій (в т.ч. внаслідок участі у цих та вищезазначених діях) за політичними мотивами, конфіскації, примусового вилучення, реквізиції чи пошкодження за розпорядженням існуючого уряду чи будь-якого органу влади, а також арешту, чи іншого вилучення, здійснених правоохоронними чи іншими, уповноваженими на це органами (митними, прикордонними або іншими), пожежі транспортного засобу, не пов'язаної з цією пригодою.

Для цілей цього Договору "тероризм" означає:

Суспільно небезпечну діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей.

7.3.2. Будь-якого роду дії або діяльності, що визначені як терористичний акт правозастосовуючим органом країни чи території, на якій мало місце такого роду дія/діяльність, якщо інше не передбачено договором страхування.

7.3.3. Застосування будь-якої біологічної, хімічної зброї, ядерної зброї або інших ядерних пристроїв, а також засобів ураження живої сили та/або майна, що випускається з артилерійської або іншої бойової зброї або яке скидається з борту повітряного/водного судна, якщо інше не передбачено договором страхування.

7.3.4. Шкода, яка прямо чи опосередковано викликана чи якій сприяло радіоактивне чи інше іонізуючого випромінювання, в тому числі те, що виділяється радіоактивними речовинами альфа-, бета- чи гама- випромінюванням, випромінювання нейтронів та таке, що надходить від прискорювачів заряджених часток оптичних (лазери), мікрохвильових (мазери) чи аналогічних квантових генераторів; бактеріологічне, хімічне або радіоактивне забруднення.

7.3.5. Шкода, яка прямо чи опосередковано виникла внаслідок постійної, регулярної, тривалої дії, викиду, розливу, переміщення газів та газоподібних речовин, парів, променів, рідин, вологи, кислот, хімічних сполук або будь-яких, в тому числі неатмосферних опадів (сажі, кіптяви, диму, пилу та ін.) та інших забруднюючих речовин.

7.3.6. Шкода, пов’язана із втратою товарного вигляду транспортного засобу.

7.3.7. Шкода, пов’язана з пошкодженням або знищенням внаслідок ДТП антикварних речей, виробів з коштовних металів, коштовного та напівкоштовного каміння, біжутерії, предметів релігійного культу, картин, рукописів, грошових знаків, цінних паперів, різного роду документів, філателістичних, нумізматичних та інших колекцій.

7.3.8. Цим Договором не покривається відповідальність Страхувальника (водія забезпеченого ТЗ) за шкоду, заподіяну потерпілим третім особам, що виникла внаслідок ДТП якщо:

7.3.8.1. Страхувальник (водій забезпеченого ТЗ) та/або потерпіла третя особа керували транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного, токсичного або іншого сп’яніння, чи під впливом медичних препаратів, застосування яких протипоказане (заборонено) при керуванні ТЗ.

7.3.8.2. Страхувальник (водій забезпеченого ТЗ) та/або потерпіла третя особа керували транспортним засобом без права на керування транспортним засобом відповідної категорії.

7.3.8.3. Страхувальник (водій забезпеченого ТЗ) та/або потерпіла третя особа самовільно залишили місце пригоди чи ухилилися від проведення в установленому порядку медичного обстеження з метою виявлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

7.3.8.4. ДТП визначена в установленому порядку безпосереднім наслідком невідповідності технічного стану та обладнання забезпеченого ТЗ існуючим вимогам Правил дорожнього руху.

7.3.8.5. Водій забезпеченого ТЗ порушив встановлені правила перевезення пасажирів та/або перевезення іншого транспортного засобу та/або будь-якого вантажу, вага якого перевищує норму, визначену для забезпеченого ТЗ Інструкцією з експлуатації забезпеченого ТЗ, технічними умовами заводу-виробника забезпеченого ТЗ.

7.4. Не підлягають відшкодуванню:

7.4.1. Шкода, заподіяна життю, здоров’ю та/або майну потерпілих третіх осіб у розмірах, що відшкодовуються згідно із Законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

7.4.2. Непрямі збитки, в тому числі, але не обмежуючись цим, штрафи, пені й інші стягнення.

7.4.3. Шкода, завдана навколишньому природному середовищу.

7.4.4. Моральна шкода.

+

8. Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків, іншими складовими страхового продукту

Відсутні

+

9. Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

9.1. Страхове відшкодування здійснюється згідно умов договору на підставі страхового акту, складеного Страховиком або уповноваженою ним особою.

9.2. Протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня отримання всіх необхідних документів і відомостей про обставини настання випадку, що може бути визнаний страховим, згідно умов договору Страховик приймає рішення про виплату страхового відшкодування або відмову у виплаті страхового відшкодування та складає про це страховий акт або акт про відмову у виплаті.

9.3. У разі прийняття рішення про виплату страхового відшкодування виплата здійснюється потерпілій третій особі впродовж 90 (дев’яносто) календарних днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування. Датою виплати страхового відшкодування є дата списання коштів з рахунку Страховика.

9.4. У разі прийняття рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування Страховик повідомляє про це Страхувальника та потерпілу третю особу в письмовій формі з обґрунтуванням причини відмови впродовж 10 (десяти) робочих днів з дня прийняття такого рішення.

9.5. Страховик має право відстрочити прийняття рішення про виплату або відмову у виплаті страхового відшкодування:

9.5.1. Якщо у Страховика виникли сумніви відносно достовірності наданих відомостей та документів. Строк прийняття рішення про визнання випадку страховим продовжується на період збирання Страховиком необхідних підтверджуючих документів від організацій, підприємств та установ, які володіють необхідною інформацією, але цей строк не може перевищувати 60 календарних днів з дня отримання всіх необхідних документів і відомостей про обставини настання випадку згідно умов договору.

9.5.2. Якщо на підставі наданих документів неможливо встановити обставини, причини та розмір спричиненої шкоди. Страховик має право провести додаткове розслідування для встановлення обставин, причин та розміру шкоди. У цьому випадку страховий акт складається Страховиком протягом 5 (п’яти) робочих днів після отримання Страховиком остаточних результатів такого розслідування, але не пізніше, ніж через 60 календарних днів з дати подання потерпілою третьою особою всіх документів, передбачених згідно умов договору.

9.6. Якщо Страхувальник, за письмовою згодою Страховика, самостійно компенсував заподіяну потерпілій третій особі шкоду, то Страховик компенсує такі витрати безпосередньо Страхувальнику, за умови надання потерпілою третьою особою Страховику письмової відмови від претензій до Страхувальника та Страховика. Якщо Страхувальник здійснив такі витрати без попереднього погодження зі Страховиком, Страховик має право відмовити у компенсації таких витрат або зменшити їх розмір, з урахуванням вимог законодавства України про порядок відшкодування такої шкоди.

9.7. Страхове відшкодування у випадку спричинення шкоди життю та/або здоров’ю потерпілих третіх осіб розраховується виходячи з обґрунтованих витрат, пов’язаних з доставкою, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням, протезуванням та реабілітацією потерпілого у відповідному закладі охорони здоров’я, медичним піклуванням, лікуванням у домашніх умовах та придбанням лікарських засобів, витрат на поховання (у випадку смерті потерпілої третьої особи), але не більше:

9.7.1. 50% субліміту відповідальності Страховика, у разі лікування (тимчасової втрати працездатності) потерпілої третьої особи;

9.7.2. 100% субліміту відповідальності Страховика, у разі смерті або встановлення I групи інвалідності потерпілої третьої особи;

9.7.3. 80% субліміту відповідальності Страховика, у разі встановлення IІ групи інвалідності потерпілій третій особі;

9.9.4. 60% субліміту відповідальності Страховика, у разі встановлення ІIІ групи інвалідності потерпілій третій особі;

9.7.5. 97% субліміту відповідальності Страховика, у разі визнання неповнолітньої (малолітньої) особи (потерпілої третьої особи) дитиною-інвалідом.

9.8. Передбачені п. 9.7. витрати та необхідність їх здійснення мають бути підтверджені документально відповідним закладом охорони здоров’я. Витрати на поховання підтверджуються відповідними актами виконаних робіт, накладними, чеками тощо.

9.9. Страхове відшкодування у випадку спричинення шкоди майну потерпілих третіх осіб розраховується виходячи з розміру витрат, пов’язаних з:

9.9.1. Пошкодженням чи фізичним знищенням транспортного засобу або іншого майна;

9.9.2. Проведенням необхідних та доцільних заходів щодо запобігання чи зменшення розміру збитку, але не більше 2000 грн.;

9.9.3. Евакуацією транспортного засобу потерпілої особи з місця ДТП до місця проживання власника чи законного користувача (водія) транспортного засобу, який керував транспортним засобом у момент ДТП, чи до місця здійснення ремонту на території України, але не більше 2000 грн.;

9.9.4. Перебуванням транспортного засобу на стоянці, що охороняється, якщо пошкоджений транспортний засіб потерпілої третьої особи необхідно з поважних причин помістити на стоянку, але не більше 500 грн. за весь час перебування на стоянці.

9.10. У зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого за результатами автотоварознавчої експертизи у порядку, встановленому законодавством. Автотоварознавча експертиза проводиться спеціалізованою експертною організацією або фахівцем, який має відповідне право на проведення таких робіт. Вибір експертної організації здійснюється Страховиком або має бути погоджений з ним письмово потерпілою третьою особою (уповноваженою ним особою).

9.11. Якщо пошкодженим майном є транспортний засіб, який вважається фізично знищеним, його власнику відшкодовується різниця між вартістю транспортного засобу до та після ДТП. Транспортний засіб вважається фізично знищеним, якщо його ремонт є технічно неможливим чи економічно необґрунтованим. Ремонт вважається економічно необґрунтованим, якщо передбачені згідно з аварійним сертифікатом (рапортом), звітом (актом) чи висновком про оцінку, виконаним аварійним комісаром, оцінювачем або експертом відповідно до законодавства, витрати на відновлювальний ремонт транспортного засобу перевищують вартість транспортного засобу до ДТП.

9.12. Страховик здійснює виплату страхового відшкодування безпосередньо потерпілій третій особі або погодженим з нею підприємствам, установам та організаціям, що надають послуги з ремонту пошкодженого майна, лікування потерпілих третіх осіб та інші послуги, пов'язані з відшкодуванням шкоди.

9.13. Страховик виплачує страхове відшкодування в межах субліміту відшкодування, з вирахуванням встановленої у цьому Договорі франшизи.

9.14. У будь-якому разі сумарний розмір страхового відшкодування за одним або декількома страховими випадками не може бути більшим за відповідний субліміт відповідальності Страховика згідно умов договору.

9.15. Після виплати страхового відшкодування страхова сума (субліміт відшкодування) за Договором зменшується на суму страхового відшкодування.

9.16. Особа, що отримала страхове відшкодування зобов'язана повернути протягом 30 (тридцяти) календарних днів Страховику отримане страхове відшкодування (або його відповідну частину) та відшкодувати витрати Страховика пов’язані з врегулюванням збитку, якщо протягом 3 (трьох) років з дати настання страхового випадку виявиться така обставина, що згідно з чинним законодавством України або згідно умов договору повністю або частково позбавляє особу, що отримала страхове відшкодування права на страхове відшкодування.

9.17. В разі, якщо потерпіла третя особа отримала відшкодування збитків від особи відповідальної за заподіяні збитки в повному обсязі, то вказана потерпіла третя особа не має право претендувати на отримання страхового відшкодування від Страховика.

9.17.1. Якщо потерпіла третя особа отримала частково відшкодування збитків від особи, відповідальної за заподіяні збитки, то з розрахованої суми страхового відшкодування вираховується отримана потерпілою третьою особа сума відшкодованих збитків.

9.18. У разі заподіяння шкоди життю або здоров’ю потерпілої третьої особи виплата страхового відшкодування в межах одного страхового випадку здійснюється за остаточними наслідками ДТП без урахування проміжних наслідків (при встановленні потерпілій третій особі групи інвалідності внаслідок ДТП, виплата по тимчасовій втраті працездатності, що передувала встановленню групи інвалідності, не здійснюється). При встановленні більш важкого ступеню стійкої втрати працездатності впродовж 12-ти місяців з дати ДТП, Страховик здійснює виплату різниці між сумою страхового відшкодування, що була виплачена за встановлення групи інвалідності менш важкого ступеню та сумою, що має бути виплачена за встановлення групи інвалідності більш важкого ступеню згідно умов договору. В разі смерті потерпілої третьої особи, спадкоємцям виплачується залишок страхового відшкодування, що становить різницю між сублімітом відповідальності Страховика, обумовленим згідно умов договору та сумою страхового відшкодування, що була вже виплачена за даним страховим випадком.

9.19. У разі якщо відповідальними за заподіяння неподільної шкоди взаємопов'язаними, сукупними діями є декілька осіб (водій забезпеченого ТЗ та водії інших транспортних засобів), розмір страхового відшкодування, що здійснюється на умовах Договору, визначається шляхом поділу розміру заподіяної шкоди на кількість таких винних осіб.

9.20. Якщо за одним страховим випадком нанесено шкоду декільком потерпілим третім особам і загальний розмір завданої Страхувальником (особою, відповідальність якої застрахована за Договором) шкоди перевищує субліміт відповідальності Страховика, встановлений згідно умов договору, то виплата страхового відшкодування здійснюється у пропорції, у якій співвідноситься розмір шкоди, завданої кожній потерпілій третій особі, до загального розміру завданої шкоди.

9.21. Страховому відшкодуванню підлягають тільки прямі збитки, нанесені майновим інтересам Страхувальника внаслідок настання страхового випадку і не включаються будь-які побічні збитки або витрати, наприклад втрачена вигода, моральна шкода, штрафи, пені, інші стягнення, витрати на оренду, відрядження, проживання у готелі тощо.

+

10. Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

Відмова у виплаті страхового відшкодування

+

11. Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Продукт не пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

+

12. Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції, включаючи терміни їх дії

Знижки за продуктом відсутні.

Акційні пропозиції відсутні.

Документи

замовлення послуг

Оберіть послугу, яка вас цікавить

Ваш телефон

!

Поле не може бути порожнім.

Невірний формат.

або напишіть нам

чи дзвоніть

0 800 501 513 470

зареєструватися

Ім`я*

!

Поле не може бути порожнім.

Невірний формат.

Телефон*

!

Поле не може бути порожнім.

Невірний формат.

Email*

!

Поле не може бути порожнім.

Невірний формат.

Пароль*

!

Поле не може бути порожнім.

Пароль не відповідає вимогам.

Пароль повинен бути не менше 6 символів.

Цей користувач вже зареєстрований.

Вхід

Для входу введіть свою email адресу

Пароль для gmail

!

Поле не може бути порожнім.

Такого email не існує. Перевірте коректність або зареєструйтесь

!

Поле не може бути порожнім.

Невірний пароль, спробуйте ще раз

На gmail вислане посилання для зміни пароля.

Я згадав пароль

скидання пароля

Введіть будь-ласка новий пароль

Пароль*

!

Поле не може бути порожнім.

Невірний формат або паролі не співпадають

Повторіть пароль*

!

Поле не може бути порожнім.

зберегти

Дякуємо за Ваше замовлення! Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

Дякуємо за Ваше звернення!